Přeskočit na obsah

O Chebskou sportkartu je velký zájem. Po prvních dvou měsících od zavedení ji využívá již více než 150 sportovců.

Správa sportovišť města Chebu, příspěvková organizace zavedla od 1. září 2023 novinku v podobě “Chebské sportkarty”. Jedná se o nový systém, který nahradil klasické papírové permanentky. Od spuštění systému se již vydalo více než 150 ks těchto karet.

V praxi je to jednoduché. S jednou kartou může návštěvník navštěvovat všechna veřejná sportoviště ve správě organizace. I přes mírné zvýšení základní ceny vstupu na jednotlivých sportovištích je cena vstupného či půjčovného pro držitele karty výhodnější. Další výhodou systému je přenositelnost karty, kdy stačí mít kartu uloženou ve svém mobilním telefonu nebo nahlásit své jméno pokladní. Kartu lze zatím pořídit pouze na recepci v městském plaveckém bazénu.

“Chebská sportkarta” je však více než jen nový systém pro návštěvníky sportovišť. Je také příslibem dalších inovací a zlepšení, které je možné zavést. Díky RFID čipu v kartě se v budoucnu nabízí k systému přidat například bezkontaktní vstup přes turniket, uzamčení šatní skříňky a další možnosti, které zvýší komfort a zjednoduší procesy pro návštěvníky.

Správa sportovišť města Chebu, příspěvková organizace, je známá svými snahami zlepšit komfort a kvalitu služeb pro návštěvníky. V minulých letech, konkrétně v letech 2020 a 2021, došlo k zavedení možnosti platby kartou a pokladního systému, který sleduje detailně statistiku návštěvnosti. Letos kromě zavedení “Chebské sportkarty”, organizace také zavedla bezkontaktní “check-in” v ubytovacím zařízení “Modrý věžák”, které také spravuje. Všechny tyto inovace demonstrují její neustálou snahu o zlepšení a zvýšení komfortu pro návštěvníky.

Michal Ouřada, ředitel