Přeskočit na obsah

Zimní stadion

Zimní stadion

Kontakt - vrátnice ZS:

Obsluha vrátnice – 354 432 586

Kontakt - vedoucí ZS:

Jiří Kába – 778 461 333 (pouze PO-PÁ 8-15)

Fotogalerie:

Základní informace:

Zimní stadion slouží především pro sportující chebskou veřejnost. Své zázemí v něm má místní hokejový klub a oddíl krasobruslení. Obě ledové plochy využívají k výuce bruslení školy i školky a v neposlední řadě zde působí amatérské hokejové organizace. Kapacita tohoto krásného stánku s dřevěnými vazníky je 1670 míst (1518 sedících + 152 stání).

Historie sportoviště:

Chebský zimní stadion byl postaven v roce 1977 v místě bývalé rokle na ulici Valdštejnova. Původní stavba měla pouze velkou a malou plochu, která se rozprostírala pod širým nebem. S rostoucím počtem zájemců o hokej a vznikem nových sportovních oddílů se původní stavba zimního stadionu stala nevyhovující. V roce 2004 byl tedy celý zimní stadion zrekonstruován. Došlo k zastřešení velké ledové plochy a k výstavbě rozsáhlého zázemí pro veřejnost, sportovce, sportovní oddíly a personál zajištující provoz. V dnešní době nabízí zimní stadion dvě ledové plochy (velkou a malou). K dispozici je celkem 16 hokejových kabin se sociálním zařízením a další 4 kabiny bez sociálního zařízení. Návštěvníci veřejného bruslení mají svůj vlastní sektor, kde mohou využít uzamykatelné skříňky, půjčovnu bruslí, automat na teplé nápoje i službu broušení bruslí.

Sportovní plochy:

Velká ledová plocha je zastřešena a má vlastní vzduchotechniku a odvlhčení. K dispozici je 16 hokejových kabin se sociálním zařízením a dalšíc 4 kabiny bez sociálního zařízení.

· rozměry kluziště 60×29 m

· slouží především k tréninkům a mistrovským zápasům hokejových družstev

· kapacita tribuny 1 670 diváků

· aktivně zde působí také oddíl krasobruslení

· tuto plochu využívají i amatérská hokejová družstva

· vyhrazený čas dle aktuálního rozvrhu má také samozřejmě veřejné bruslení

Malá ledová plocha je nezastřešena a má vlastní osvětlení. Jedná se o otevřené venkovní kluziště.

· rozměry klužiště 30 x 30 m

· slouží především k veřejnému bruslení i v časech, kdy je velká plocha obsazena hokejovými družstvy nebo naopak rozšiřuje možnost bruslení veřejnosti na obou plochách

· tuto plochu využívají i hobby hokejová družstva ke svým tréninkům

· noční osvětlení

Služby na sportovišti:

Půjčovna bruslí

Restaurace

Hokejová prodejna

Broušení bruslí

Automat teplé a studené nápoje