Přeskočit na obsah

Krajinka

Sportovně rekreační areál Krajinka

Kontakt - správce sportoviště:

Jiří Kába – 778 461 333 (pouze PO-PÁ 8-15)

Základní informace:

Sportovní areál města Chebu na levém břehu Ohře je určený pro rekreační a sportovní využití a byl vybudován v rámci realizace projektu Turistické využití levého břehu Ohře v roce 2013. Projekt byl financován v rámci strukturálních fondů Evropské unie z Regionálního operačního programu Severozápad a získal čestné uznání v soutěži Stavba Karlovarského kraje za příkladnou obnovu zanedbaného území.

Informace o projektu

Video o sportovišti Krajinka

Sportovní plochy:

Atletický stadion: sportoviště postavené v roce 2013. Moderní atletický ovál s povrchem ve zlaté barvě. Neslouží pouze ke sportovní přípravě atletů, ale možnost zaběhat si má i široká veřejnost a sportovní spolky. Uprostřed atletického stadionu je položen travnatý povrch, kde mohou návštěvníci provozovat různé sportovní aktivity. V roce 2022 byl realizován retoping atletické dráhy a dostavěny atletické sektory (investorem bylo město Cheb, náklady 11.9 mil. Kč).

Půjčovna sportovních potřeb se nachází v budově správců u atletické dráhy a jsou zde k zapůjčení fotbalové/volejbalové míče, branky, líný tenis, stolní tenis, badminton nebo frisbee.

Venkovní florbalové hřiště s umělým povrchem: nachází se vedle atletického stadionu směrem k Vávrově lávce. Bylo vybudované městem Cheb v roce 2022 za 1,49 mil. Kč.

Beachvolejbalové kurty: 2 venkovní beachvolejbalové kurty byly vybudovány v roce 2022 městem Cheb za 2,17 mil. Kč. Najdete je v prostoru mezi cyklostezkou u řeky a atletickým oválem.

Basketbalové hřiště: vybudováno městem Cheb v roce 2022 za 2.93 mil. Kč. Nachází se vedle skateplazy.

Skateplaza: vybudována městem Cheb v roce 2023 za 17,7 mil. Kč. Projektovalo studio U/U. Stavbu realizovala firma Bonidee MNG s.r.o. Více informací k skateplaze najdete zde: https://uustudio.cz/project/skateplaza-cheb https://www.bonidee.cz/cheb

Lanové centrum: Lanové centrum nabízí velký okruh – dlouhý 250 metrů a malý okruh s průběžným jištěním. Zároveň jsou k dispozici nízké, dětské lanové překážky. Najdete zde také Big swing houpačku a zařízení Power fan, které umožňuje zažít volný pád. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách Lanového centra Cheb. www.lccheb.cz

Víceúčelová sportoviště: Víceúčelová sportoviště se nachází vně atletického stadionu, na rovném prostranství při řece Ohři. Jedná se o dráhu na petangue, či stolní tenis. Na přilehlé travnaté louce lze hrát také líný tenis, badminton, frisbee nebo provozovat další pohybové aktivity.

Pikniková louka: Prostranství určené především pro odpočinek a pohodové využití volného času návštěvníků. Nachází se u skateplazy (přístup přes dřevěnou lávku přes řeku pod Chebským hradem). Kromě travnaté louky, kde si mohou lidé užívat svůj piknik na dece, jsou zde instalovány i 3 velké grily, které jsou návštěvníkům volně k dispozici.

Crossová dráha: nachází se vedle Sportovního areálu Krajinka a je volně přístupná. Jedná se o dráhu, která splňuje veškerá předepsaná kritéria. Je určená pro terénní úlohu závodů všestrannosti a to jak na kolech, tak v běhu. Povrch dráhy je pískový se štěrkovým podkladem.

Služby na sportovišti:

Půjčovna sportovních pomůcek

Půjčovna jízdních kol

Automat studené nápoje

Veřejné WC