Přeskočit na obsah

Krajinka

Sportovně rekreační areál Krajinka

Kontakt - správce sportoviště:

správce sportoviště – 775 884 485 (v provozní době)

Fotogalerie:

Základní informace:

Sportovní areál města Chebu na levém břehu Ohře je určený pro široké rekreační a sportovní využití a byl vybudován v rámci realizace projektu Turistické využití levého břehu Ohře. Projekt byl financován v rámci strukturálních fondů Evropské unie z Regionálního operačního programu Severozápad a získal čestné uznání v soutěži Stavba Karlovarského kraje za příkladnou obnovu zanedbaného území.

Historie sportoviště:

Jedná se o sportoviště postavené v roce 2013 ve Sportovně rekreačním areálu Krajinka. Sportovní areál města Chebu na levém břehu Ohře je určený pro široké rekreační a sportovní využití a byl vybudován v rámci realizace projektu Turistické využití levého břehu Ohře. Projekt byl financován v rámci strukturálních fondů Evropské unie z Regionálního operačního programu Severozápad a získal čestné uznání v soutěži Stavba Karlovarského kraje za příkladnou obnovu zanedbaného území.

Sportovní plochy:

Atletický stadion: Jedná se o sportoviště postavené v roce 2013 ve Sportovně rekreačním areálu Krajinka. Moderní atletický ovál je laděn do zlaté barvy. Neslouží pouze k přípravě atletů, ale možnost zaběhat si má i široká veřejnost. Nejvíce je využíván místním atletickým oddílem. Uprostřed atletického stadionu je položen travnatý povrch, kde mohou návštěvníci provozovat různé sportovní aktivity. V půjčovně sportovních potřeb jsou pak k dispozici fotbalové míče, volejbalové míče, branky, líný tenis, stolní tenis, badminton nebo frisbee.

Víceúčelová sportoviště: Víceúčelová sportoviště se nachází vně atletického stadionu, na rovném prostranství při řece Ohři. Jedná se především o streetbalové hřiště, dráhu na petangue, či stolní tenis. Na přilehlé travnaté louce lze hrát také líný tenis, badminton, frisbee nebo provozovat další pohybové aktivity.

Pikniková louka: Toto prostranství je určené především pro odpočinek a pohodové využití volného času návštěvníků. Nachází se při vstupu po dřevěné lávce přes řeku pod Chebským hradem. Kromě travnaté louky, kde si mohou lidé užívat svůj piknik na dece, jsou zde instalovány i 3 velké grily, které jsou volně k dispozici.

Crossová dráha: Crossová dráha pro veřejnost se nachází vedle Sportovního areálu Krajinka a je volně přístupná. Jedná se o dráhu, která splňuje veškerá předepsaná kritéria. Je určená pro terénní úlohu závodů všestrannosti a to jak na kolech, tak v běhu. Povrch dráhy je pískový se štěrkovým podkladem.

Lanové centrum: Lanové centrum nabízí velký okruh – dlouhý 250 metrů, střední okruh a okruh nízký. Zároveň jsou k dispozici dětské lanové překážky. Najdete zde také Big swing houpačku a zařízení Power fan, které umožňuje zažít volný pád. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách Lanového centra Cheb. www.lccheb.cz

Služby na sportovišti:

Půjčovna sportovních pomůcek

Občerstvení

Půjčovna jízdních kol

Automat studené nápoje

Veřejné grily