Přeskočit na obsah

V roce 2023 chebský bazén k plavání využilo téměř 17 800 navštěvníků

Rok 2023 se pro chebský bazén ukázal jako obzvláště úspěšný. Záznamy a statistiky odhalily, že se průměrná měsíční návštěvnost zvýšila téměř o dvanáct procent oproti předchozímu kalendářnímu roku, což je výsledek, který předčil všechna očekávání. Za deset provozních měsíců chebský bazén přivítal úctyhodných 17 759 návštěvníků. Toto číslo je důkazem, že chebský bazén je i přes své stáří stále místo pro zábavu, relaxaci a hlavně zlepšení fyzické kondice návštěvníků. Díky tomuto přílivu návštěvníků se bazén stal nejen místem pro občany, sportovce, či žáky škol, ale i pro přespolní sportovce. Na přelomu srpna a září bazén hostil například hlavní část letní přípravy pražského klubu akvabel Neptun.

Když se podíváme na statistiky podrobněji, zjistíme, že v při jedné provozní hodiny veřejnosti se průměrně v bazénu nacházeno 11 návštěvníků. Hodiny určené pro veřejnost vyplňují více jak 50% z celkové provozní doby bazénu každý měsíc. Zbytek provozní doby je určen pro plavecký výcvik žáků škol a plaveckých klubů pro mládež i dospělé.

Většina návštěvníků z řad veřejnosti vyúžívá výhodný vstup díky nové chebské sportkartě (více o kartě), která je v prodeji od září roku 2023. Celkem se za čtyři měsíce prodeje karet vydalo 267 kusů. Kromě vstupů do bazénu mohou vlastníci kartu využít například i při veřejném bruslení na chebském zimním stadionu. Před zavedením nového systému karet se od ledna 2023 do června 2023 prodalo 312 ks permanentek.

Děkujeme tímto všem návštěvníkům bazénu a těšíme se na vás i v kalendářním roce 2024.

Michal Ouřada, ředitel